VMC30SP-M4-1 - Standard Stainless Steel Nut with Base Plate - PEM® Fastening Products
VMC30SP-M4-1
Standard Stainless Steel Nut with Base Plate
螺母 / VMC30SP-M4-1
VMC30SP-M4-1_image_1.jpg
VMC30SP-M4-1_image_2.jpg
VMC30SP-M4-1
规格
螺纹代码
M4
螺纹尺寸
M4 x 0.7
螺纹规格
6H, ASME B1.13M
柄端代码
1
底板材料
紧固件材质
Age Hardened A286 Stainless Steel
标准表面处理
Passivated and/or tested per ASTM A380
产品类型
Standard Stainless Steel Nut with Base Plate – Metric
螺纹类型
Internal
Base Plate Finish
品牌
PEM
PEM产品系列
VMC30SP
产品类型
螺母
BPD ± 0.42_mm
30mm
BPT ± 0.1_mm
1.2mm
E ± 0.25_mm
7.87mm
T ± 0.25_mm
2mm