VM30S-632-1ZI - Standard Steel Nut with Base Plate - PEM® Fastening Products
VM30S-632-1ZI
Standard Steel Nut with Base Plate
螺母 / VM30S-632-1ZI
VM30S-632-1ZI_image_1.jpg
VM30S-632-1ZI_image_2.jpg
VM30S-632-1ZI
规格
螺纹代码
632
2B, ASME B1.1
柄端代码
1
底板材料
紧固件材质
Hardened Carbon Steel
标准表面处理
Colorless, SC1 (5µm), Type III, Zinc plated per ASTM B633
产品类型
Standard Steel Nut with Base Plate – Unified
螺纹类型
Internal
Base Plate Finish
Zinc Plated per ASTM B633, SC1, Type III
品牌
PEM
PEM产品系列
VM30S
产品类型
螺母
BPD ± 0.165_in
1.181in
BPT ± .004_in
0.048in
E ± .010_in
0.28in
T ± .010_in
0.07in
库存
代理商 数量 联系方式 电话 地址 地点
搜索全站
您想找什么?
完整或部分料号: “S-632-1ZI”, “CLS 632”