VM30B-M3-1ZI - Steel Blind Nut with Base Plate - PEM® Fastening Products
VM30B-M3-1ZI
Steel Blind Nut with Base Plate
螺母 / VM30B-M3-1ZI
VM30B-M3-1ZI_image_1.jpg
VM30B-M3-1ZI_image_2.jpg
VM30B-M3-1ZI
规格
螺纹代码
M3
螺纹尺寸
M3 x 0.5
螺纹规格
6H, ASME B1.13M
柄端代码
1
底板材料
紧固件材质
Hardened Carbon Steel
标准表面处理
Colorless, SC1 (5µm), Type III, Zinc plated per ASTM B633
产品类型
Steel Blind Nut with Base Plate – Metric
螺纹类型
Internal
Base Plate Finish
Zinc plated per ASTM B633, SC1, Type III
品牌
PEM
PEM产品系列
VM30B
产品类型
螺母
B最大_毫米
3.84mm
BPD ± 0.42_mm
30mm
BPT ± 0.1_mm
1.2mm
E ± 0.25_mm
6.35mm
L Max._mm
8.5mm
T ± 0.25_mm
9.6mm