TSO4-6440-625NC
Threaded Standoffs for Stainless Sheets as Thin as .025” – Types TSO4
TSO4-6440-625NC
These standoffs offer oversized body for increased bearing surface, wall thickness and performance.
- 紧固件材质
- Hardened 400 Series Stainless Steel
- 标准表面处理
- Electroless Nickel over Copper over Nickel strike per ASTM B733
- 适用板材硬度
- HRB 88 / HB 183 or Less
- 产品类型
- Threaded Standoffs for Stainless Sheets as Thin as .025” – Types TSO4 – Unified
- Non-Magnetic
- Magnetic
- PEM产品系列
- TSO4
- 产品类型
- 螺柱
- Through Hole/Blind
- Blind
- C + .000 – .005_in
- 0.212in
- F – Min. Thread Depth_in
- 0.22in
- H – Nom._in
- 0.25in
- Hole Size in Sheet +.003 – .000_in
- 0.213in
- L – Length ± .003_in
- 0.625in
- 最小值 孔 C/L 至边缘的距离_in
- 0.27in