TSO4-632-687NC
Threaded Standoffs for Stainless Sheets as Thin as .025” – Types TSO4
螺柱 / TSO4-632-687NC
TSO4-632-687NC_image_1.jpg
TSO4-632-687NC_image_2.jpg
TSO4-632-687NC
规格
螺纹代码
632
紧固件材质
Hardened 400 Series Stainless Steel
标准表面处理
Electroless Nickel over Copper over Nickel strike per ASTM B733
适用板材硬度
HRB 88 / HB 183 or Less
产品类型
Threaded Standoffs for Stainless Sheets as Thin as .025” – Types TSO4 – Unified
Non-Magnetic
Magnetic
PEM产品系列
TSO4
产品类型
螺柱
Through Hole/Blind
Blind
C + .000 – .005_in
0.212in
F – Min. Thread Depth_in
0.27in
H – Nom._in
0.25in
Hole Size in Sheet +.003 – .000_in
0.213in
L – Length ± .003_in
0.687in
最小值 孔 C/L 至边缘的距离_in
0.27in