TSO4-6256-687NC
Threaded Standoffs for Stainless Sheets as Thin as .025” – Types TSO4
螺柱 / TSO4-6256-687NC
TSO4-6256-687NC_image_1.jpg
TSO4-6256-687NC_image_2.jpg
TSO4-6256-687NC
These standoffs offer oversized body for increased bearing surface, wall thickness and performance.
紧固件材质
Hardened 400 Series Stainless Steel
标准表面处理
Electroless Nickel over Copper over Nickel strike per ASTM B733
适用板材硬度
HRB 88 / HB 183 or Less
产品类型
Threaded Standoffs for Stainless Sheets as Thin as .025” – Types TSO4 – Unified
Non-Magnetic
Magnetic
PEM产品系列
TSO4
产品类型
螺柱
Through Hole/Blind
Blind
C + .000 – .005_in
0.212in
F – Min. Thread Depth_in
0.2in
H – Nom._in
0.25in
Hole Size in Sheet +.003 – .000_in
0.213in
L – Length ± .003_in
0.687in
最小值 孔 C/L 至边缘的距离_in
0.27in