TSO-440-125ZI
Threaded Standoffs for Sheets as Thin as .025” – Types TSO, TSOA, TSOS
螺柱 / TSO-440-125ZI
TSO-440-125ZI_image_1.jpg
TSO-440-125ZI_image_2.jpg
TSO-440-125ZI_image_3.jpg
TSO-440-125ZI
规格
螺纹代码
440
紧固件材质
Non-heat Treated Carbon Steel
标准表面处理
Colorless, SC1 (5µm), Type III, Zinc plated per ASTM B633
适用板材硬度
HRB 60 / HB 107 or Less
产品类型
Threaded Standoffs for Sheets as Thin as .025” – Types TSO, TSOA, TSOS – Unified
Non-Magnetic
Magnetic
PEM产品系列
TSO
产品类型
螺柱
Through Hole/Blind
Through Hole
C + .000 – .005_in
0.165in
H – Nom._in
0.187in
Hole Size in Sheet +.003 – .000_in
0.166in
L – Length ± .003_in
0.125in
最小值 孔 C/L 至边缘的距离_in
0.23in