TSKSF-61.5-5-ZI - SELF-CLINCHING KEYHOLE® STANDOFFS- TSKSF™ - PEM® Fastening Products
TSKSF-61.5-5-ZI
SELF-CLINCHING KEYHOLE® STANDOFFS- TSKSF™
TSKSF-61.5-5-ZI
  • Allow detachable spacing of two sheets
  • Clinch feature mounts fastener permanently and flush into metal sheet
  • Unique barrel design allows for quick attachment and detachment
  • Makes horizontal or vertical component mounting possible
规格
Panel 2 (Top) Material
ANY
标准表面处理
SC1 (5um) Type III
Panel 1 (Bottom) Sheet Hardness Max.
HRB 80 / HB 150
产品类型
螺纹类型
PEM standoffs: Keyhole®
H Nom.
.250
H Nom.
6.35
PEM产品系列
SK
Panel 1 (Bottom) Min. Sheet Thickness_mm
0.8mm
产品类型
其他紧固件
A ±.003_in
.010in
A ±0.08_mm
2.51mm
B ±.003_in
.177in
B ± 0.08_mm
4.5mm
M Max._in
.120in
M Max._mm
3.05mm
C Max._in
.212in
C 最大_毫米
5.39mm
Panel 1 (Bottom) Edge Distance C1 Min._mm
5.5mm
Panel 1 (Bottom) Mounting Hole B +0.08_mm
5.41mm
Panel 2 (Top) Edge Distance C2 Min._mm
4.1mm
Panel 2 (Top) Mounting Hole A1 Nom._mm
1.5mm
Panel 2 (Top) Mounting Hole A2 ±0.08_mm
3mm
Panel 2 (Top) Mounting Hole A3 ±0.08_mm
5mm
Panel 2 (Top) Mounting Hole A4 Min._mm
3.75mm
Panel 2 (Top) Thickness Range_mm
1.45 – 1.62mm
S ±.003_in
.071in
S ±0.08_mm
1.8mm