TSK4F-F1.5
SELF-CLINCHING KEYHOLE® FASTENERS – TSK4F-F™
TSK4F-F1.5
TSK4F-F – Allows detachable joining of two sheets
- Clinch feature mounts fastener permanently into metal sheet.
- Unique barrel design allows for quick “panel-on-panel” attachment and detachment.
- Head is flush or sub-flush with one side of metal sheet.
- Can be clinched into blind hole where concealed-head is required.
- Makes horizontal or vertical component mounting possible.
规格
- 紧固件材质
- Hardened 400 Series Stainless Steel
- 标准表面处理
- Passivated and/or tested per ASTM A380
- Panel 1 (Bottom) Sheet Hardness Max.
- HRB 88 / HB 183
- 产品类型
- SELF-CLINCHING KEYHOLE® FASTENERS – TSK4F-F™ – Metric
- 品牌
- PEM
- PEM产品系列
- TSK4F-F
- 产品类型
- OtherFasteners
- A Max._in
- 0.032in
- A最大_毫米
- 0.8mm
- D Anvil Hole + .003 – .000_in
- 0.184in
- D Anvil Hole + 0.08_mm
- 4.67mm
- H – Nom._in
- 0.237in
- H Nom._毫米
- 6.02mm
- M Max._in
- 0.108in
- M Max._mm
- 2.75mm
- N ± .003_in
- 0.099in
- N ± 0.08_mm
- 2.5mm
- C Max._in
- 0.212in
- C 最大_毫米
- 5.39mm
- Panel 1 (Bottom) Edge Distance C1 Min._in
- 0.15in
- Panel 1 (Bottom) Edge Distance C1 Min._mm
- 3.8mm
- Panel 1 (Bottom) Mounting Hole B + .003 – .000_in
- 0.213in
- Panel 1 (Bottom) Sheet Thickness Min._in
- 0.032in
- Panel 1 (Bottom) Sheet Thickness Min._mm
- 0.8mm
- Panel 2 (Top) Mounting Hole A1 Nom._in
- 0.059in
- Panel 2 (Top) Mounting Hole A1 Nom._mm
- 1.5mm
- Panel 2 (Top) Mounting Hole A2 ± .003_in
- 0.118in
- Panel 2 (Top) Mounting Hole A2 ± 0.08_mm
- 3mm
- Panel 2 (Top) Mounting Hole A3 ± .003_in
- 0.197in
- Panel 2 (Top) Mounting Hole A3 ± 0.08_mm
- 5mm
- Panel 2 (Top) Mounting Hole A4 Min._in
- 0.148in
- Panel 2 (Top) Mounting Hole A4 Min._mm
- 3.75mm
- Panel 2 (Top) Thickness Range_in
- .057 to .064in
- Panel 2 (Top) Thickness Range_mm
- 1.45 to 1.62mm
- S ± .003_in
- 0.068in
- S ± 0.08_mm
- 1.73mm
安装&性能数据
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| TSK4F-F | 300 Series Stainless Steel | 6789 | TSK4F-F1.5 | 30.2 | 169 | 750 | 56 | 250 | .032” / 0.8 mm |